Gjykata e Posaçme, (GJKKO) do të shpall me 5 tetor vendimin për inceneratorin e Elbasanit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Lefter koka ka dorëzuar në gjykatë një raport për gjendjen e tij shëndetësore që nuk është e mire. Kompania Albtek Energy shpk, pretendon se nuk ka kryer korrupsion për shkak se janë paguar punonjësit dhe inceneratori është ndërtuar.

Avokati i kompanisë ka theksuar se është cenuar parimi i gjësë së gjykuar, për shkak të vendimit nga gjykata e Elbasanit që e ka pushuar çështjen.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb