Harry Kane mbetet një “bomber” i vërtetë, vijon të shënojë me një rendiment të “frikshëm”, madje këtë herë, me fanellën e Bayern Munich, vendosi një rekord unik në Champions League. Me golin e realizuar kundër Real Madrid, Harry Kane shkoi në kuotën e 8 golave në këtë edicion të Champions League, plus 3 assiste, duke u kthyer në lojtarin e vetëm britanik që arrin një shifër të tillë në një edicion të vetëm në Champions. Kane ka të paktën edhe një tjetër ndeshje në dispozicion, sfidën e kthimit kundër Real Madrid, për të përmirësuar këtë rekord. Pavarësisht se Bayern nuk ai doli të thyen Realin në sfidën e parë, Harry Kane beson ende te kualifikimi:

Harry Kane
Harry Kane

“Gjithçka për të cilën ne luftojmë është për një turne të tillë. Duhet të gjejmë një rrugë për t’ia dalë. Në Madrid do të jetë e vështirë, por duhet t’ia dalim. Ne do të shkojmë atje të bindur se mund të fitojmë”, u shpreh fillimisht Harry Kane duke shtuar: “Këto janë ato ndeshje të mëdha të cilat i luan poshtë yjeve. Atmosfera këtu ishte e jashtëzakonshme. Jam i bindur se do të jetë e njëjta atmosferë edhe javën e ardhshme. Nga kjo sfidë e parë mund të nxjerrim shumë gjëra pozitive, por kishte edhe detaje negative që mund të eliminohen”, theksoi Harry Kane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb