Teksa veriu i vendit po përballet me reshje të dendura bore dhe temperatura të ulëta, Vlora është përmbytur.
Mësohet se për shkak të reshjeve, ka pasur probleme në disa akse kryesore.

Qarkullimi i automjeteve është bllokuar nga prania e ujit në lagjen “Rilindja”, apo siç njihet në Vlorë rruga pranë Albano dhe Romina, zona pranë kishës Ortodokse por edhe në disa segmente qe lidhin bulevardin e Vlorës me rrugën Transballkanike.

Kujtojmë se vendi ynë po përballet me mot të keq, ku në disa zona ka reshje shiu dhe në disa të tjera borë.
Për më tepër shihni pamjet e siguruar nga operatori i News24, Marjus Seiti.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: