Vetëm 18 minuta lojë ka zgjatur transferta e Torinos për Berat Gjimshitin. Mbrojtësi shqiptar u largua nga fusha e lojës pas një problemi muskulor, duke shqetësuar jo pak stafin bergamask.

Te Atalanta shpresojnë që të mos ketë asgjë serioze, pasi skuadra është në një moment shumë të rëndësishëm të sezonin, ndërsa kalendari duket mjaft i ngjeshur. Gjimshiti ka luajtur 12 ndeshje në këtë sezon, pa mundur dot të lërë gjurmë në kampionat.

Për të ky është edicioni i tij i gjashtë në  Geëiss Stadium, pas eksperiencave te Avellino dhe Benevento. 30-vjeçari ka kontribuar edhe për Zurich.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: