Ura e gurtë e Postenanit në Leskovik rrezikon të shembet. Ky alarm është ngritur nga Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore. Ky forum thekson se nga dita në ditë rrezikohet që kjo urë të shembet.

Sipas Forumit, gjithçka ndodh vetëm për dy thasë me çimento, duke mos i kursyer ironitë për ministren e Turizmit, Mirela Kumbaro.

DENONCIMI
Ura e gurte e Postenanit ne Leskovik rrezikon te shembet !!!
E gjithe hierarkia e institucioneve te trashegimise eshte njoftuar nga autoritetet vendore, por ende nuk ka asnje reagim. Nga dita ne dite rrezikon qe dhe kjo ure te kete fatin e ures se Zagorise, te rrezuar per dy thase cimento qe nuk i dilte hesapi ministres Kumbaro…

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb