Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Apelit në Shkodër, Elvin Gokaj është konfirmuar në detyër nga KPA.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se Elvin Gokaj ishte rasti i parë në Vetting që u detyrua të kthehet në ‘shkollë’, ose më saktë të ndjekë sërish  Shkollën e Magjistraturës pasi kishte mungesë të theksuar profesionalizmi.

Ai u konfirmua dhe u pezullua nga KPK për 1 vit si prokuror dhe tashmë pasi u detyra që pas 20 vitesh punë t’i rikthehet edhe njëherë Shkollës së Magjistraturës do të vijojë detyërn e tij si prokuror.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb