Arsenali ka marrë një fitore të rëndësishme në garën për titullin kampion. Gooners mundën 2-0 Luton, në Londër. Odegaard realizoi në të 24-tën minutë, duke i dhënë qetësinë e duhur trajnerit Arteta. Brenda pjesës së parë, një autogol i Hashikoa-s ccoi shifrat në 2-0. Më pas, në pjesën e dytë, Arsenalit i mjaftoi menaxhimi i rezultatit, për të futur 3 pikët në kasafortë.

Arsenali do të përballet në ndeshjen tjetër ndaj Brighton në transafertë. Në krahun tjetër, Luton pret Bournemouth.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb