Ky është momenti dramatik kur policia gjermane neutralizon një burrë, i cili shfaqej kërcënueshëm me një sëpatë në dorë dorë, ndërsa posejdonte edhe koktej .

Pamjet video tregojnë burrin, me një çantë shpine, i cili në lagjen, ku dhjetëra mijëra tifozë holandezë po merrnin pjesë në një marshim paqësor vetëm disa orë para përplasjes së Holandës me Poloninë.

Policia tenton ta neutralizojë burrin me sprite piper, por ai vrapon ndërsa kalimtarët largohen të tmerruar.

Oficerët kalojnë barrierat dhe e ndjekin atë përpara se të shtien katër herë. Burri më pas bie në tokë.

Oficerët hapën zjarr pasi burri nuk pranoi të ulte sëpatën. Policia e goditi në këmbë, raportoi agjencia gjermane e lajmeve dpa.

Sulmi thuhet se ndodhi rreth orës 12:30 me orën lokale në qendër të qytetit St. Pauli.

Mediat gjermane publikuan pamjet e një personi të shtrirë në rrugë i rrethuar nga mjekë dhe oficerë policie.

Policët besojnë se burri është një ‘autor i vetëm’ dhe thonë se aktualisht po merr trajtim mjekësor.

Një zëdhënës i policisë tha për MailOnline se nuk kishte asnjë indikacion fillestar se incidenti kishte lidhje me lojën e futbollit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb