Spanja U21 ka mposhtur Shqipërinë U21 me rezultatin 3-0 në takimin e zhvilluar në Kordoba, i vlefshëm për kualifikueset e Europianit të 21-vjeçarëve. Një përballje e dominuar tërësish nga “ibërikët” të cilët nuk e vunë asnjëherë në diskutim triumfin.

Rastet kur skuadra e Alban Bushit doli nga zona ishin me pikatore, ndërsa spanjollët krijuan pafund. Në sfidën e sotme, Kombëtarja Shpresa kishte me vete edhe fatin, duke ia hedhur paq me vetëm 3 gola, përballjë një Spanje tepër të frikshme.

bandicam 2018-09-06 21-14-34-617

68 me 32 ishte përqindja e mbajtjes së topit, ndërsa gjuajtjet e spanjollëve ishin 19 dhe vetëm 1 për Shqipërinë.

bandicam 2018-09-06 21-54-01-736

Spanjë U21-Shqipëri U21 3-0

Ojarzabal 4′, Majoral 56′, Mir 90+3′

GOLI I MIR:

GOLI I MAJORAL: 


Travesa shpëton portën e Selmanit, pas gjuajtjes së Soler në hyrje të zonës: 


GOLI i OJARZABAL: 


FORMACIONET ZYRTARE:

Spanja U21: Simon, Adames H, Mere, Nunez, Mafeo, Merino, Zubeldia Elorza, Ojarzabal, Fornals, Soler, Majoral.

Shqipëria U21: Selmani, Hakaj, Maloku, Tafa, Kryeziu, Sulejmanov (Çekiçi 79′), Ramadani, Bare, Doka, Durmishaj (Muçolli 60′), Abazaj (Sahiti 60′).

Formacionet zyrtare

PanoramaSport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: