Leipzig merr 3 pikë të arta ndaj Dortmund në “Signal Iduna Park”, duke fituar 2-3. 30 minutat e para të ndeshjes vështirësuan në maksimum llogaritë e verdhezinjve. Në minutën e 15-të Hummels u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa më pas Bensaibini realizoi autogol.

Vendasit e drejtuar nga Terzic bënë të pamundurën për shkuar në dhomat e zhveshjes na barazim dhe ia dolën pas golit të Sule.

Leipzig shënoi dy gola në pjesën e dytë me Baumgartner dhe Poulsen, ndërsa goli i Fullkrug në fund në krahun tjetër shërbeu vetëm për statistikë.

VIDEO

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: