Publikohen pamjet e tmerrshme nga sulmi brenda një shkolle në Rusi, ku mbetën të paktën 11 nxënës të vrarë dhe disa të tjerë të plagosur.

Në video shihet momenti dramatik, kur dy nxënës të shkollës shihen teksa hidhen nga dritaret e katit të katërt për t’iu shpëtuar plumbave.

Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e tyre, ndërsa raportohet se dy adoleshentë janë arrestuar deri më tani për sulmin tronditës.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb