Dronët iranianë që janë nisur nga Irani janë duke kaluar në këto momente mbi hapësirën ajrore të Irakut.

Jordania nga ana tjetër ka lajmëruar se do të qëllojë çdo dron që shkel hapësirën e saj ajrore.

Izraeli dhe forcat e tij të armatosura kanë theksuar se janë të përgatitur për sulmin, ndërsa kryeministri Netanyahu ka deklaruar se vendi i tij ka qenë i përgatitur për një skenar të tillë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb