Europa e futbollit mban sytë nga “Aviva Stadium” në Dublin, aty ku Atalanta dhe Bajern Leverkusen po përballen në finalen e madhe të Europa League, sfidë që nisi në orën 21:00.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti mban shiritin e kapitenit në këtë finale të Atalanta-s, teksa nga Leverkusen-it në rolin e titullarit është Granit Xhaka. Në startin e sfidës pati një përqafim të ngrohtë mes dy shqiptarëve në këtë finale speciale. Për më tepër shikoni videon:  

KLIKO KËTU 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb