Newcastle ka triumfuar 4-0 ndaj Tottenham, në një ndeshje mjaft të bukur. “Qymyrxhinjtë” vendosën fatin e takimin që në pjesën e parë, duke realizuar 2 gola. Isak zhbllokoi llogaritë, ndërsa Gordon dyfishoi shifrat. Isak u shfaq sërish protagonist në fillimin e pjesës së dytë. Sulmuesi suedez kompletoi dopietën personale, me golin e tij në minutën e 51-të.

Ekipi i Howe nuk u ndal me kaq pasi thelloi shifrat me zviceranin Fabian Schar. Tottenham renditet në vendin e pestë, Neëcastle pozicionohet në vendin e gjashtë.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: