Rei Manaj protagonist. Sulmuesi shqiptar ka shënuar gol me Sivasspor në Turqi, në transfertën ndaj Fenerbahces. Në sezonin 2023-2024, Manaj ka gjetur katër herë golin.

26-vjeçari ka luajtur për skuadra të ndryshme si Barcelona, Spezia, ndërsa para se të kalojë në Turqi, ka mbrojtur ngjyrat e Watford. Lojtari numëron 30 ndeshje me kombëtaren e Shqipërisë, ku është takuar me golin 6 herë. Gjithashtu, ai ka kontribuar edhe për të rinjtë.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: