Granit Xhaka ka realizuar gol fantastik për Leverkusen në finalen e Kupës, në sfidën ndaj Kaiserslautern që u mbajt në Olympiastadion (Berlin). 31-vjeccari ka kontribuar në maksimum për “aspirinat” në këtë sezon, duke ndihmuar ekipin për rezultate të rëndësishme.

Në të  gjitha kompeticionet, mesfushori me origjinë shqiptare ka luajtur mbi 40 ndeshje. Kujtojmë se për të është viti i parë te Leverkusen, teksa më parë ka luajtur te Arsenal.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb