Inter nuk fal dhe bën detyrën në shtëpi. Zikaltërit mundën pastër 4-0 Udinesen, duke shkuar kështu në kuotën e 38 pikëve në vendin e parë. Skuadra nga Milano hasi vështirësi deri në fundin e pjesës së parë. Ishte Calhanoglu që ccliroi Interin me golin e tij nga penalltia, ndërsa brenda fraksionit realizuan edhe Di Marco dhe Thuram.

Në pjesën e dytë mjaftoi një administrim rezultati perfekt dhe një gol i Martinez për të vulosur shifrat në 4-0.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: