Juventus e mbylli sezonin e Serie A me fitore. “Djajtë e kuq” triumfuan 2-0 ndaj Monzës, në ndeshjen e mbajtur në Torino. Chiesa zhbllokoi llogaritë në minutën e 26-të, ndërsa Alex Sandro dyfishoi shifrat pak më pas.

Me këtë rezultat, “Zonja e Vjetër” është në vendin e 3-të me 71 pikë. Monza është në vendin e 12-të me 45 pikë.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb