Shqipëria dhe Izraeli duke filluar nga ora 20:45 minuta do të zbresin në fushën e blertë për të luajtur sfidën e parë, e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Qindra dhe mijëra tifozë ndodhen në Elbasan për të ndjekur Kombëtaren e drejtuar nga Christian Panuçi.
Pak çaste më parë ka zbarkuar edhe një tifoz “Vip” i Kombëtares së Shqipërisë dhe ai është ish-trajneri Giani De Biasi. Ish-trajneri i Kombëtares është shfaqur krah për krah me Presidentin e FSHF-së Armand Duka para se të futeshin në stadium.

Qyteti i Elbasanit po mbahet në kontrolle të rrepta nga Policia, ndërsa kontrollet për persona të dyshimtë kanë nisur që nga paraditja e ditës së sotme.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb