Manchester United ka mundur 1-2 Aston Villan në “Villa Park”, në ndeshjen e kampionatit. Gjatë zhvillimit të një goditje këndi, Hojlund u gjend mrekullisht para portierit, duke realizuar për 0-1. Në Birmingham, vendasit ushtruan presion konstant, por nuk ia dolën dot të shkojnë në dhomat e zhveshjes me barazim.

Edhe në pjesën edytë pati të njëjtin ritëm, të besuarit e Emery u shpërblyen për lojën e bërë, pasi shënuan me Douglas Luiz në të 67-tën. “Djajtë e kuq” treguan karakter dhe 4 minuta nga fundi i kohës së rregullt festuan pas golit të Mc Tominay. Manchester United shkon në kuotën e 41 pikëve në vendin e gjashtë. Aston Villa e vendit të pestë ka 46 pikë.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: