Monza është ngjitur zyrtarisht në Serie A. Ekipi në pronësi të Berlusconit kaloi me mjaft vuajtje Pisan, në finalen e Play Off të Serie B.

Ndeshja e parë u fitua nga Monza 2-1, ndërsa sfida e dytë në Arena Garibaldi – Stadio Romeo Anconetani, pa sërish triumfues djemtë e Giovani Stroppas, me shfirat 3-4.

 

 

Monza e ikonës Berlusconi bërë një sezon me ulje-ngritje në Serie B, por mes vështirësish, siguroi një vend për në Play Off. Në fund të edicionit, klubi i Silvio Berlusconit u rendit e katërta me 67 pikë. Pritshmëritë janë të mëdha, ku tashmë do gjendet mes më të mirave të Italisë.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb