UEFA pezulloi me dy ndeshje Mirlind Dakun, pas ofendimeve të bëra ndaj serbëve e maqedonasve, menjëherë pas vërshëllimës finale në barazimin 2-2 në Hamburg ndaj Kroacisë. Në momentin e marrjes së vendimit, Daku ka qenë në stërvitje me Kombëtaren, teksa në bazë të një video të siguruar nga i dërguari i Neës 24 në Gjermani, Kristi Sejatllari, nuk mungojnë batutat.

Daku dëgjohet teksa flet me Manaj, duke i thënë që janë vetëm dy ndeshje, çka nënkupton me shaka se Shqipëria do të vijojë rrugëtimin në Europian. Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho do të ketë një alternativë më pak në dispozicion, në ndeshjen vendimtare ndaj Spanjës (Duhet fitorja).

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb