Danimarka nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Sllovenisë në MHPArena (Stuttgart), në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Të parët që realizuan ishin danezët më Eriksen, por  gëzimi zgjati përkohësisht pasi sllovenët morën një pikë falë golit të Janzës.

Ekipi i Hjulmand do të përballet me Anglinë në ndeshjen e radhës, ndërsa djemtë e Kek përballen me Serbinë.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: