Një korrespodent australian u gjend në një situatë dramatike, teksa po raportonte në Ukrainë pas sulmeve ruse që filluan në orët e para të së enjtes.

Sipas medieve të huaja, fotoreporteri Bryce Wilson po raportonte nga qyteti Kramatorsk i Ukrainës, kur u ndesh me raketën që po i fluturonte ‘sipër kokës’.

Linjat ajrore kanë anuluar fluturimet drejt Ukrainës për të mbrojtur sigurinë e pasagjerëve pasi armët kanë filluar të mbushin qiellin në të gjithë rajonin, derisa avionët u ndaluan gjithashtu në disa pjesë të Rusisë.

Derisa Wilson filloi të filmonte përmbledhjen e tij mbi situatën, ai u përfshi në kaos pasi armët filluan të vërshojnë mbi të.

‘Oh dreq, kjo është një raketë! Kjo është një raketë!’, bërtet ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb