Zvicra zhgënjeu tifozët teksa nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Skocisë. “Helvetët” dominuan në mbajtjen e topit në pjesën e parë, duke zhvilluar një lojë mjaft të mirë. Gjithsesi, të parët realizuan skocezët, me anë të një kundërsulmi. Ekipi i Clarke festoi në të 13-tën, falë një autogoli të Schar.

Xherdan Shaqiri përfitoi në maksimum nga një gabim i rivalit, duke vendosur ekuilibrat në të 25-tën, me një  goditje të bukur nga distanca. (25’). Në pjesën e dytë nuk pati gol, pavarësisht rasteve.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb