Brajan Gruda protagonist. Sulmuesi shqiptar ka realizuar gol për Mainz, në javën e fundit të Bundesligës. Gruda shfrytëzoi në maksimum një asist të Amirit, për të ndëshkuar kështu portierit vendas të Wolfsburg.

19-vjeçari ka luajtur 27 ndeshje këtë sezon, ku ka realizuar 4 gola dhe ka dhuruar 2 asiste. Ai është një nga kandidatët e mundshëm, për t’u ftuar nga Shqipëria në Europianin e verës.

(VIDEO)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb