Tuneli i Llogarasë do të hapet më 5 korrik 2024. Kështu bëri të ditur kryeministri Edi Rama.

Me anë të një postimi, kreu i qeverisë ka publikuar edhe pamjet nga brenda tunelit.

Tuneli pritet që të shkurtojë distancën nga Dukati në Palasë nga 30 minuta në vetëm 7 minuta dhe do të ketë një gjatësi prej afro 6 kilometrash.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Balkanweb (@balkanweb_official)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb