Cristiano Ronaldo si vera. Pavarësisht viteve që kalojnë, sulmuesi portugez duket se nuk ka humbur vesin e golit. 38-vjeçari u takua me golin në ndeshjen e Al-Nassr në Kupë, ndaj një rivali si Al-Shabab. Për CR7, vlen të përmendet fakti se ky është goli i 50-të në vitin 2023.

Statistikat nuk lënë vend për dyshime. Në këtë sezon, në elitën e kampionatit arab, Ronaldo ka realizuar 16 gola në 15 ndeshje.  Kalimi i tij në Arabinë Saudite u kritikua shumë, por lojtari po i përgjigjet më së miri skeptikëve në fushën e lojës!

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: