Fantastik Xherdan Shaqiri. Lojtari me origjinë shqiptare ka realizuar gol për Zvicrën, në ndeshjen që Helvetët luajnë në Europian ndaj Skocisë.

Shaqiri godet mjaft bukur nga larg, duke dërguar topin në rrjetë. Ai vijon të jetë i rëndësishëm për këtë përfaqësuese, deri më tani numëron mbi 120 ndeshje me zviceranët.

 


(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb