Një fenomen i çuditshëm është regjistruar në shkretëtirën e Arizonës. Bëhet fjalë për një çarje të madhe toke, 3 km e gjatë.

‘Daily Mail’ ka publikuar një video, ku shihen disa pamje të filmuara me dron, ku tregohet qartë çarja në sipërfaqen e fushës së quajtur Tator Hills.

Sipas studiuesve, plasaritja e tokës ka nisur në mars të 2013-ës dhe dhjetor 2014, e cila është agravuar më tej duke sjellë çarjen të saj. Për më tepër shihni videon në fjalë.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb