Mediet e huaja publikojnë pamje nga tërmeti i fortë në pjesën juglindore të Austrisë. Tërmeti 5.8 ka ballë i shkallës Righter ka goditur vendin sot, duke shkaktuar edhe panik tek qytetarët.

Në videon e publikuar nga BBC shihet momenti kur gazetarët dhe analistët ndodhen në studio, duke folur për politikë, kur bie termeti.

Personat në studio shihen të frikësuar, por që arrijnë të përmbajne veten.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb