Bologna tregoi forcën edhe një herë këtë sezon. Ekipi i drejtuar nga Thiago Motta ka marrë 3 pikë ndaj Romës, me fitoren 1-3 në kryeqytet.

Me këtë sukses, skuadra nga Bologna konsolidon pozitat në vendin e katërt, me 62 pikë. Edhe të besuarit e De Rossit për momentin janë në zonën Champions, pasi janë në vendin e pestë me 55 pikë.

Sa i takon ndeshjes, mysafirët iu falën golave të El Azzouzi, Zirkzee dhe Alexis Saelemaekers. Goli i iranianit Azmoun ishte i nderit për vendasit, të cilët pësuan disfatën e parë ne 5 ndeshjet e fundit.

(VIDEO)

(J.S/BalkanWeb)

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb