Mbahet sot sërish protestë para Bashkisë së Tiranës.

Protesta në fjalë organizohet nga opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, të cilët kërkojnë dorëheqjen e Veliajt.

Siç shihet nga pamjet e siguruara për BalkanWeb nga gazetari Osman Stafa, te Bashkia e Tiranës ka prani të madhe të furgonëve të policisë si dhe të efektivëve.

Më herët policia publikoi dhe planin e masave lidhur me mbarëvajtjen e protestës.

Kujtojmë se protestat më herët kanë pasur përplasje mes protestuesve e efektivëve.

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: