Puka u zgjua mëngjesin kësaj të diele prilli nën petkun e bardh të borës, e cila mbuloi ngjyrat pranverore që karakterizonin këto ditë qytetin verior.

Pamje mahnitëse u krijuan kryesisht në parkun e liqenit, i cili cilësohet si një oaz mahnitës për Pukën Alpine.

Reshjet e borës janë planifikuar që të ndërpriten pas mesditës për t’i lënë vendin temperaturave nën zero, një situatë e pazakontë për periudhën në të cilën ndodhemi.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: