Intervista e Vladimir Putin për Tucker Carlson ka nxitur indinjata nga diskutimi që gazetari amerikan pati me presidentin rus. Ata folën për politikë, por diskutuan gjithashtu tema të ndryshme që ofruan një perspektivë më pak të filtruar në mendjen e Vladimir Putinit. Carlson përmendi se Putini nuk ishte i kënaqur me disa pyetje kundër tij. Me gjithë këtë mosmarrëveshje, intervista zgjati mbi dy orë.

Tucker Carlson e pyeti Putin-in për teknologjinë e re të çipit të trurit të Elon Musk të quajtur Neuralink. Presidenti rus dukej jashtëzakonisht i kujdesshëm në mënyrën se si e shprehte përgjigjen e tij.

“Unë mendoj se Elon Musk nuk di të ndalet. Ai do të bëjë siç e sheh të arsyeshme. Megjithatë, ju duhet të gjeni një gjuhë të përbashkët me të. Kërkoni mënyra për ta bindur atë. Unë mendoj se ai është një person i zgjuar. Unë me të vërtetë besoj se ai është! Kështu që ju duhet të arrini një marrëveshje me të, sepse ky proces duhet të zyrtarizohet dhe t’u nënshtrohet disa rregullave.”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: