Kryeprokurori i Pejës, Agim Kurmehaj, teksa jepte detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Pejë, ku Edmond Lajqi vrau bashkëshorten Gjyljeta Ukelli, ka deklaruar se ky nuk ishte rasti i parë që çifti kishin probleme.

Ai tha se autori është dënuar tre vite më parë, në 2021, me 400 euro gjobë për dhunë në familje.

Ngjarja e sotme ndodhi në banesën e çiftit, ndërkohë që të pranishëm nuk kanë qenë tre fëmijët e tyre.

Mbi ngjarjen kanë reaguar edhe politikanët kryesorë në Kosovë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: