Avokatja e tre fëmijëve të Pëllumb Metës, të cilët akuzohen se kanë bashkëpunuar me njërit-tjetrin për vrasjen e babait të tyre, tha se sot gjykata ka caktuar masën ‘arrest me burg’.

Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton se avokatja, e caktuar kryesisht, tha se Hygerta Meta ka bërë tre dëshmi, dy prej të cilave janë kontradiktore. Madje ajo sugjeroi që në kushte të tilla ka nevojë për hetime shtesë nga ana e prokurorisë.

“Sa i përket dy të mbrojturve prej me, Hygerta pranoi veprën. Tha jam unë ajo që e kam kryer vrasjen.

Do vijojnë hetimet sepse prokurori ka sjellë caktimin e masës së sigurimin për nenit 303, jo për vrasje. Janë bërë dy deklarime kontradiktore, ka vend për hetime shtesë”, tha avokatja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: