Dy vrasje të 2-fishta kanë ndodhur sot në Shqipëri, e para në Lezhë dhe e dyta në Durrës teksa analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën ”Opinion” të News24 ka thënë se varfëria do çojë në krim.

Lubonja thotë se për shkak të varfërisë që ka kapluar Shqipërinë nga krima, rruga kriminale është mbijetesa.
Por analisti sheh si problem katastrofik mungesën e likuiditetit që do të çojë në futjen në ekonomi të parave të krimit të organizuar dhe trafikantëve.

;;Varfëria do çojë në krim. Rruga kriminale për të mbijetuar. Jo vetëm këtu por dhe në vendet më demokratike.
Një nga problemet më të mëdha që pritet, katastrofë është mungesa e likuiditetit që do futë paratë e krimit të organizuar, trafikantëve. Ne kemi pasur problem dhe tani do bëhet katastrofike.”- tha Lubonja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb