Olsi Cekici, 44 vjec, i dyshuar me probleme të shëndetit mendor, që vrau sot nënën e tij në një mënyrë makabre, duke e prerë në fyt dhe pastaj me kokën që e ka vendosur në derën e banesës, ka dhënë dëshminë e tij në polici.

Ai ka dhënë një dëshmi të cuditshme. “Nuk pendohem. Kjo do të ndodhte një ditë. Amanet vajzën dhe vëllain”, ka thënë ai.

Burime për “Balkanweb” raportojnë se edhe vetë autori ka pësuar dëmtime në pjesën e ballit.

Ajo që duket e cuditshme është se autori ka qenë shumë i qetë, në momentin që ka bërë deklarimin në polici.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb