Arrestohet në Gjermani autori i dyshuar i vrasjes së Briken Sanajt.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se dje, si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tiranës me Interpol Wiesbaden, në Gjermani u bë arrestimi me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar Vladimir Kola, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana.

Sanaj akuzohet për plagosje me pasoje vdekjen, keqtrajtim, vrasje, armëmbajtje pa leje, eksplozive etj.

NGJARJA
Kujtojmë se më 3 tetor të vitit 2022, rreth orës 22:50 te Kodra e Diellit, shtetasi Vladimir Kola në bashkëpunim me persona të tjerë ka qëlluar për vdekje shtetasin Briken Sanaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: