Një komandant në terren i Hezbollahut është vrarë në një bastisje izraelite në një makinë në zonën Tire të Libanit jugor.

Lajmi është bërë i ditur nga kanali televiziv saudit Al-Hadth. Për transmetuesin Al-Arabiya, thuhet se shënjestër e sulmeve të ushtrisë izraelite është bërë Muhammad Ahmed Ayoub.

Ndonëse ndërkombëtarët kanë bërë thirrje për armëpushim, Izraeli dhe Hamasi nuk kanë arritur në dakordësi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb