Aplikacioni popullor i mesazheve WhatsApp nuk funksionoi për disa përdorues anembanë globit, sipas faqes së internetit të gjurmimit të ndërprerjeve, Downdetector.com.

Përdoruesit që përpiqeshin të identifikoheshin në aplikacion ose në uebin e WhatsApp – u përballën me një mesazh, që ndalonte përdorimin e aplikacionit.

Më shumë se 30,000 përdorues në Indi, mbi 67,000 në Mbretërinë e Bashkuar dhe 95,000 në Brazil raportuan probleme me platformën sociale. Ndërsa, tashmë Whatsapp është kthyer në normalitet.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: