Ngadalësohen tratativat për rinovimin e Sergi Roberto. Kontrata e anësorit të Barcelonës do të skadojë muajin e ardhshëm dhe dukej se në javët e fundit ka pasur një progres drejt rinovimit për sezonin e ardhshëm, por shkarkimi i Xavi dhe ardhja pasuese e Hansi Flick, mund të ndryshojë planet. Në fakt, trajneri spanjoll ishte mbështetësi i tij kryesor, ndërkohë që tani gjithçka është lënë pezull.

Roberto ka luajtur këtë sezon 14 ndeshje ku ka realizuar 3 gola. Sesi do shkojnë gjërat, mbetet të shihet.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb