Aktori turk Erkan Petekkaya u bë shumë i njohur në trevat shqiptare falë serialit “Fate të kryqëzuara”, ku luante krah aktores Nurgul Yesilçay. Ky serial ka qenë një ndër më të ndjekurit në TV Klan dhe historia e Xhihanit e Gylserenit i mbërtheu të gjithë para ekranit.

Mirëpo së fundmi Erkan Petekkaya i cili luante rolin e “Xhihanit” e ka hedhur në gjyq kompaninë e serialit “Endemol Medya Produksiyon” pasi nuk e ka paguar për 15 episodet e fundit, shkruan Xing.

Aktori e ka fituar gjyqin dhe gjykata ka vendosur që kompania duhet të paguajë të gjithë aktorët e serialit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb