TIRANE- Zbardhen pasuritë e dy ministreve të qeverisë së drejtuar nga Edi Rama, Milena Hartos dhe Mili Kodhelit si dhe pasuria e ish-ministres tjetër, Lindita Nikolli, që deri para dy muajsh drejtonte ministrinë e Arsimit dhe Sportit. Pasuritë e tyre janë bërë publike nga Open Data.

Ndërsa ministrja e Mbrojtjes, Mili Kodheli dhe ish-ministrja Lindita Nikolla kanë të deklaruara vetëm pagat e tyre si ministre, ato të bashkëshortëve dhe bonuset, Harito duket se i ka të ardhura dytësore, pagat. Themi këtë pasi Harito ka deklaruar një sërë të ardhurash nga pasuri të ndryshme në Francë.
Duke iu referuar deklarimeve, Harito rezulton të jetë edhe më e pasura mes të trejave.

Më poshtë keni edhe deklarimet e tyre:

LINDITA NIKOLLA
niko_11500482176

niko_21500482174

MILENA HARITO

Harito_11500482199
Harito_21500482200

MIMI KODHELI
Mimi_11500482186
mimi_21500482192
(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb