Aktori i “Line of Duty”, Brian McCardie vdiq pasi pësoi një çarje në një arterie të madhe të zemrës, ka zbuluar familja e tij e shkatërruar.

Aktori, i njohur më së shumti për rolin e shefit të krimit John Thomas ‘Tommy’ Hunter në dramën popullore policore të BBC-së, vdiq papritur në shtëpinë e tij në prill, në moshën 59-vjeçare.

Në një postim të shpërndarë në X, dikur Twitter, motra e tij Sarah zbuloi se ai kishte një diseksion të aortës, një gjendje e rrallë ku një mur i dobësuar i aortës griset, shkruan DailyMail.

Ajo shkroi: “Përshëndetje të gjithëve, familja McCardie dëshiron të falënderojë të gjithë për mbështetjen e tyre dërrmuese në lidhje me vdekjen e papritur të Brian James McCardie, djalit, vëllait, xhaxhait dhe mikut të dashur”.

“Brian vdiq për shkak të një diseksioni të aortës, duke shkaktuar dhimbje të shkurtë dhe një vdekje të papritur.”

Duke i përditësuar fansat për lamtumirën e fundit të Brian-it, ajo shtoi: “Do të ketë një meshë funerali të mbajtur të enjten më 23 maj në orën 11:30 në Kishën e Shën Marisë, 70 Bannatyne Street, Lanark”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb