KOSOVA

Mediat e Kosovës kanë zbuluar se afganët do të strehohen në kampin ushtarak ‘’Bondsteel’’ që funksionon dhe si baza më e madhe amerikane nën komandën e KFOR.

Nesër pritet të mbërrijë avioni i parë me mbi 100 afganë teksa kampi ka kapacitete për të strehuar rreth 2 mijë e 500 afganë.

Nga ana tjetër në Shqipëri janë deri më sot kanë mbërritur tre avionë me 275 afganë të arratisur nga vendi që janë strehuar kryesisht në struktura hoteliere në Durrës dhe konvikte studentësh në Tiranë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb