Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky, ka akuzuar Rusinë se ka përdorur bomba fosfori mëngjesin e sotëm.

“Rusia ka goditur sërish, fëmijët po vdesin, njerëzit po vdesin”, ka thënë Zelensky ndërsa nuk ka dhënë më shumë detaje rreth sulmit.

Ndër të tjera ai ka theksuar se Rusia po përdor masivisht armë shkatërruese dhe se pasojat tashmë janë të qarta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb