Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, njëherësh ministër për Zhvillim Ekonomik i Malit të Zi, Nik Gjeloshaj, ka publikuar një fotografi nga Hamburgu, ku shihet me një shall me simbolet kuq e zi.

“O sa mirë me qenë shqiptar!”, ka shkruar ai.

Me këtë fotografi ai ka shprehur mbështetjen për Shqipërinë, e cila po luan kundër Kroacisë në kuadër të “Kampionatit Evropian 2024”.

Shqipëria është duke fituar me rezultatin 1:0.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb