KSHZ përmes një konference për media konfirmon se janë numëruar votat nga rivotimi i sotëm në njësitë 5 dhe 6.

Në njësinë zgjedhore 5 nuk ka ndryshim në numrin e deputetëve ku 4 i takojnë Frontit Europian dhe 1 koalicionit VLEN.

Në zonën 6, Fronti Europian humbi një deputet kurse koalicioni VLEN fitoi një më shumë duke barazuar rezultatin me nga 8 deputetë mes dy koalicioneve shqiptare kundërshtare në këto zgjedhje.

Numri i deputetëve të VLEN në Kuvendin e RMV shkon në 14, ndërsa Fronti Europian nga 19 zbret në 18, po aq sa edhe LSDM.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: